مرداد 14, 1397 دوره های آموزشی / همایش ها بدون دیدگاه

گزارش دوره ی آشنایی با فرایند تزریق PVC

دوره ی آموزشی آشنایی با فرایند تزریق PVC   به همت کمیسیون انجمن ملی پلاستیک و پلیمر ایران و انستیتیو تکنولوژی کیمیاران در محل خانه ی تشکل های اتاق بازرگانی مورخ 26/4/97 برگزار گردید.

در ابتدای دوره سرکار خانم احمدی مسئول آموزش شرکت کیمیاران ضمن معرفی مدرس دوره (مهندس فرهاد برزگران فارغ التحصیل رشته ی مهندسی مکانیک از دانشگاه تبریز با بیش از 25 سال سابقه ی فعالیت صنعتی ) به شرح سرفصل ها و اهداف دوره  که شامل انتقال تجربه و هم افزایی دانش فنی جهت رشد و ارتقای صنعت بود ، پرداخت و خاطر نشان کرد که سعی بر برگزاری دوره به صورت جلسات هم اندیشی و هم افزایی اطلاعات بوده است.

در ابتدای دوره ضمن آشنایی با تولید قطعات پلیمری به روش تزریق ، عوامل موثر بر آن بررسی ، و سپس به معرفی فرایند اختلاط و بررسی توربو میکسر ها و انواع آن ، قالب و معضلات قالب سازی و شرح نکات مهم در ساخت آن،  پرداخته شد.

در طی دوره همواره به پرسش های شرکت کنندگان که عموما متشکل از افراد صنعتی بودند با هم اندیشی افراد و مدرس دوره،  پاسخ و راهکار های مناسب ارائه داده شد.

پس از معرفی وشرح اجزای مهم قالب، دوره پیرامون آشنایی با اجزای ماشین تزریق ، مراحل کار ،  مشکلات  و معضلات آن طی شد و در انتها با بررسی مشکلات و معایب قطعات پی وی سی و پاسخ گویی به پرسش های شرکت کنندگان و ارائه ی راهکار های علمی و صنعتی ،  با استفاده از تجارب افراد  به پایان رسید.