بهمن 17, 1396 همایش ها یک دیدگاه

:گزارش روز اول

به گزارش گروه صنعتی آموزشی آلپ اولین روز سومین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی مستربچ و کامپاند های پلیمری مورخ ۱۶ آبان ۹۶ با حضور مهمانان داخلی و خارجی در سالن همایش پژوهشگاه صنعت نفت تهران برگزار شد.
پس تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم و پخش سرود ملی کشور در ابتدای مراسم شاهد سخنرانی آقای دکتر عباس موید “دبیر کنفرانس و عضو هیئت مدیره ی انجمن مستربچ و کامپاند ایران” بودیم. ایشان پس از خیر مقدم به مهمانان و تبریک به مناسبت ایام دهه ی فجر
به صورت خلاصه وار برنامه های در نظر گرفته شده برای کنفرانس را شرح دادند که شامل موارد زیر بودند :
– مراسم افتتاحیه با حضور سخنرانان به قصد پویا سازی صنعت مستربچ و کامپاند های پلیمری
-بخش ارائه ی مقالات علمی توسط اساتید، دانشجویان و صنعتگران
– کنفرانس هایی در خصوص تحلیل بازار صنایع مختلف بویژه در صنعت سیم و کابل توسط پنج سخنران
-تامین کنندگان
-کارگاه های آموزشی
– ارایه ی شش مقاله و کارگاه با همکاری انجمن سیم و کابل
-چالش ها و نو آوری در فناوری نانو که در این بخش از میان ایده های ارسالی پنج طرح نوآورانه که قابلیت اجرا داشته منتخب شده اند.
-دعوت از سرمایه گذاران و تامین مالی پروژه ها
ایشان در ادامه به وضعیت فعلی صنعت مستربچ و کامپاند پرداخته و فرصت ها و توانمندی ها و چالش های این صنعت را برشمردند.

در ادامه ی مراسم از اقای دکتر پدرام سلطانی “نایب رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی” دعوت به سخنرانی شد.
ایشان با پاسخ به چالش های صنایع مکمل و پایین دستی و ضمن سخنرانی در خصوص توسعه صادرات محصولات میانی و نهایی پلیمری و جلوگیری از صادرات مواد خام محصولات پتروشیمی، به فرصت های اشتغال زایی در صنایع بالا دستی و میانی و پایین دستی و همچنین راهبرد های اتاق بازرگانی ایران پرداختند.

در سومین سخنرانی شاهد حضور آقای مهندس محتشمی پور بودیم که ایشان پس از پرداختن به مسئله بازار، محدودیت ها و فرصت ها به الزام رابطه همکاری میان پتروشیمی ها و صنعت کامپاند اشاره کردند.

پس از تنفس و افتتاح نمایشگاه
سخنرانی آقای دکتر سعید سرکار رئیس “ستاد ویژه توسعه فناوری نانو” آغاز شد و ایشان به نقش فناوری نوین در توسعه صنعتی بنگاه های اقتصادی پراختند.

در ادامه آقای مهندس بیوک صحاف امین “رئیس هئیت مدیره انجمن ملی صنعت پلاستیک ایران” با محوریت مشکلات تامین مواد اولیه ی پتروشیمی برای صنایع تکمیلی سخنرانی کردند.

و در بخش آخر شاهد سخنرانی خانم مهندس کیمیایی از وزارت صنعت ، معدن تجارت در خصوص صنایع پایین دستی پتروشیمی با نگاهی بر صنعت مستربچ و کامپاند های پلیمری بودیم.

پس از سپری شدن زمان نماز، نهار و بازدید از نمایشگاه ، بخش دوم در خصوص کامپاندینگ، در سالن کاسپین آغاز شد.

در ابتدا با سخنرانی دکتر زاهد احمدی از دانشگاه امیرکبیر و دبیر علمی کنفرانس در خصوص اعلام برنامه های علمی کنفرانس همراه بودیم.

در ادامه جناب آقای دکتر حسین نازکدست پس از اشاره به دلایل پیشرفت صنعت کامپاندینگ به سخنرانی در ارتباط با آخرین پیشرفت ها در صنعت کامپاندینگ پرداختند.
ایشان همچنین به روش های نوین کنترل کیفی کامپاند اشاراتی کردند.

در ادامه بی بخش دوم شاهد سخنرانی های آقایان Andreas Thuermer از BASF درخصوص نوآوری در افزودنی های مورد مصرف صنعت کامپاندینگ و مستربچ صنعت لوله و فیلم ؛ و همچنین سخنرانی مهندس ابوالفضل کیانی از پلی پروپیلن جم با محوریت پلی پروپیلن نیروی محرکه صنعت آمیزه سازی بودیم.

پس از تنفس بخش سوم ، با محوریت افزودنی های پلیمر با سخنرانی آقای دکتر میلاد مهرانپور از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران آغاز شد. ایشان به روند مصرف افزودنی ها در صنعت بسته بندی و فیلم پرداختند و با توجیه اقتصادی ظروف بسته بندی به سخنرانی خود پایان دادند.

بخش افزودنی های پلیمر مطابق با برنامه ی ارائه شده توسط انجمن مستربچ و کامپاند با ارائه ی Marie Laure Barter از BASF, آقای هادی قهرمان زاده از پارسا پلیمر شریف و خانم سیده راضیه میر صفایی از اکسیر پلمیر آسیا ادامه یافت.

در این مراسم همزمان با سخنرانی های ذکر شده در سالن های دیگر پژوهشگاه چهار کارگاه آموزشی و بخش کاربرد آمیزه های پلیمر در صنعت سیم و کابل برگزار گردید.

گزارش روز دوم :

کنفرانس در روز دوم مورخ ۱۷ بهمن ماه ۹۶ به طور همزمان در سه سالن کاسپین، آرش و سروش ادامه یافت.

بخش های ارایه شده شامل:

-خواص فیزیکی مکانیکی آمیزه های پلمیری

-چالش نو آوری نانو

-مطالعات بازار

-فرایند

-افزودنی های پودری در کامپاندینگ

-مستربچ و کامپاند

که با سخنرانی و ارائه ی مقالات متخصصان ، دانشگاهیان و افراد صنعتی همراه بود.

بخش دیگر کنفرانس شامل “کارگاه های آموزشی” بوده  که مهندس کامران بیغم از Brabender, دکتر شروین احمدی از پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، دکتر رضا پیرچراغی از دانشگاه صنعتی شریف،  مهندس یروس ابراهیمی از کاجاران و دکتر اسماعیل قاسمی از پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران به سخنرانی و آموزش پرداختند.

در انتها ، مراسم اختتامیه ی سومین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی مستربچ و کامپاند های پلیمری در پژوهشگاه صنعت نفت ایران برگزار گردید.

گزارشگر : الهه اسماعیلی

منبع:WWW.ALPE-CO.IR